Biodiv-Corona - Vleermuis diversiteit en coronavirussen (EVINBO)

Projectdetails

Samenvatting

Het overspringen van ziektes van dier naar mens baart zorgen. Veranderingen in biologische diversiteit en leefgebieden worden als oorzaak aangehaald. Het begrijpen van de relaties tussen biodiversiteit en zoönotische infectieziekten in een veranderend klimaat is een probleem dat moet aangepakt worden om beleidsmaatregelen en respons te ondersteunen. Coronavirussen die een sterk adaptief vermogen bezitten zouden een belangrijke rol kunnen spelen in de toekomst. INBO zal mee de diversiteit aan Coronavirussen in kaart brengen en bestuderen hoe vleermuisdiversiteit en life-histories de verspreiding en infectierisico’s bepalen. Potentiële zoönoses vormen een belangrijk onderdeel van de interacties tussen de natuur en de mens.
StatusVoltooid
Effectieve start/einddatum1/11/2031/12/22

Thematische Lijst 2020

  • Bos
  • Bodem & lucht
  • Natuur & maatschappij

Vrije trefwoorden

  • vleermuizen
  • coronavirussen
  • evinbo
  • zoonoses

Vingerafdruk

Bekijk de onderzoeksonderwerpen aangekaart door dit project. Deze labels worden gegenereerd op basis van de onderliggende toekenningen/beurzen. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.
  • Coronaviruses in bats in Flanders, Belgium

    Gyzels, D. (Spreker op uitnodiging), De Bruyn, L. (Spreker op uitnodiging), Dekeukeleire, D. (Spreker op uitnodiging), Boers, K. (Spreker op uitnodiging), Bourret, V. (Spreker op uitnodiging), Sgarabotto, E. (Spreker op uitnodiging), Dutra, L. (Spreker op uitnodiging), Leirs, H. (Spreker op uitnodiging), Charbonnel, N. (Spreker op uitnodiging), Sironen, T. (Spreker op uitnodiging) & Gryseels, S. (Spreker op uitnodiging)

    15-nov.-202216-nov.-2022

    Activiteit: Types gesprekken of presentatiesLezing en mondelinge bijdrage