Overslaan naar hoofdnavigatie Overslaan naar zoeken Overslaan naar hoofdinhoud

Doctoraat Frouke De Witte: 'Verbeterde voorspellingen van vogelinvasies door de integratie van habitatgeschiktheid, populatiegroei en bewegingsecologie'

Projectdetails

Samenvatting

Dit doctoraat onderzoekt hoe de invasieve halsbandparkiet zich verder verspreidt in Europa en welke factoren dat bepalen. Door het gebruik van kunstmatige intelligentie, burgerwetenschapsbeelden en GPS-tracking worden gedrag en leefgebied in kaart gebracht. Deze informatie wordt gebruikt in ecologische modellen die voorspellen waar de soort zich in de toekomst kan vestigen. De resultaten helpen Vlaanderen en Europa om risico’s tijdig te herkennen en invasieve soorten beter te beheren.
StatusIn uitvoering
Effectieve start/einddatum1/11/2531/10/29

Thematische Lijst 2020

  • Invasieve soorten

Vrije trefwoorden

  • exoten
  • populatiemodel
  • vogels

Vingerafdruk

Bekijk de onderzoeksonderwerpen aangekaart door dit project. Deze labels worden gegenereerd op basis van de onderliggende toekenningen/beurzen. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.