Species richness of mosses, fungi and vascular plants on coarse woody debris of beech in the Flemish forest reserve 'Kersselaersplayn' (Zoniënwoud)

Kris Vandekerkhove, K van Dort, Hans Baeté, Ruben Walleyn

    Onderzoeksoutput: Bijdrage aan tijdschriftA2: Artikel in een tijdschrift met peer review, dat niet inbegrepen is in A1peer review

    1075 Downloads (Pure)

    Uittreksel

    Strikte boserservaten kunnen een belangrijke rol spelen in het behoud en de ontwikkeling van de botanische rijkdom van bossen. Vooral de grote hoeveelheid dood hout, allerlei afmetingen en toestanden van ontbinding, vormen een geschikt substraat voor dikwijls gespecialiseerde soorten vaatplanten, zwammen en mossen. Een internationaal onderzoeksprogramma werd opgesteld om deze botanische rijkdom te bestuderen, meer bepaald deze van dood beukenhout. In deze bijdrage worden een aantal voorlopige resultaten van het onderzoeksterrein in het Zoniënwoud voorgesteld.
    Oorspronkelijke taalEngels
    TijdschriftScripta Botanica Belgica
    Volume24
    Pagina's (van-tot)83-91
    Aantal pagina’s9
    ISSN0779-2387
    PublicatiestatusGepubliceerd - 2003

    Thematische lijst

    • Flora
    • Beheer van bos

    Vingerafdruk

    Bekijk de onderzoeksthema's van 'Species richness of mosses, fungi and vascular plants on coarse woody debris of beech in the Flemish forest reserve 'Kersselaersplayn' (Zoniënwoud)'. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.

    Dit citeren